• 08.00 - 19.00
Thumb

Tesisat Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Tesisat ve petek temizliği bilinenin aksine belli bir periyodik süresi olmayan hatta mecburi durumlar harici yapılmaması gereken bir hizmettir.

Yerden Isıtma Sistem Temizliği

Yerden ısıtma sistemleri petekler gibi zaman içerisinde su kalitesinden yerden ısıtma borusu kalitesinden veya yanlış kullanımdan kirlenip kirlendiği zamanda ısıtma performansı düşen ve yakıtı artan sistemlerdir. Bu nedenle ısınmada sorun yaratacak düzeyde sistem kirlenmiş ve dönüş filtresi temizliği de sorunu gidermiyorsa sistem doğru şekilde işin uzmanı tarafından temizlenmelidir.

Petek Temizliği

Zaman içerisinde su kalitesinden oksijen bariyersiz yani kalitesiz boru kullanımından yanlış/bakımsız kullanımdan ısıtma tesisatı kirlenir ve temizliği gerekir. Bu işlemin belli bir periyodik süresi yoktur etkenlere göre 1 yılda da 20 yılda da petekler kirlenebilir.

Özellikle petek/radyatör ile ısıtma yapılan yerlerde tesisat temizliğ doğru ve bilinçli yapılmalıdır. Tesisatın durumuna, yaşına ve özelliğine göre makinalı/makinasız ve asitli/asitsiz temizlik tercihi yapılmalıdır.

Bize Hızlıca Ulaşın

Kombi, kaskad, klima veya diğer ısıtma-soğutma cihazlarınızın tamir veya bakım işleri için bize ulaşın.

+90 534 640 80 41

Hemen Arayın
× WhatsApp