• 08.00 - 19.00
Thumb

Klima Montajı

Klima montajı yapılmadan önce doğru alan tespiti yapılır. Doğru akışkan ve drenaj borusu tesisatı yapılır. Borulamadaki toz hava vb. etkenler için mutlaka vakumlama yapılarak tam ölçüsünde ve ürünün teknik verilerine göre akışkan gaz doldurulur ve çalışır hale getirilir. Sonrasında gerekli voltaj ve teknik veri kontrolleri yapılarak son kullanıcıya teslimi yapılır.

Klima Demontajı

Klima demontajı yapılırken tekrar montaj yapılacağı düşünülerek eğer klimanın bulunduğu ortamda elektrik var ise klima kompresörüne akışkan gaz toparlanır. Kablolama ve borulama sistemi doğru şekilde doğru işçilikle sökülerek montaj hususlarına göre tekrar montajı yapılır. Eğer sökülen klimanın akışkan gaz borusu yıpranmışsa yenisiyle değişmesinde fayda vardır.

Klima Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima tamirinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus; tamiratın güvenilir resmi kurumlara kaydı mesleki yeterlilik belgesi olan bir firma tarafından cihazınıza uygun, orijinal veya orijinale yakın muadil yedek parça ve işçilikle yapılmasıdır.

Tamirin zamanında yapılması, güvenilir ve alanında uzman teknik servis tarafından yapılan işlem ile birlikte uzun yıllar boyunca cihazınızı güvenle kullanmanızı sağlar.

Klima Arızası

Klimalar yıllarca çalışmanın sonucunda arıza yapabilecek cihazlardır bunu genelde çevresel etkenler tetikler. Elektriksel arızalar borulama sisteminin zamanla yıpranıp akışkan gazı kaçırması, klima drenaj borusunun tıkanması veya yıpranarak kopması kompresör arızaları kondanstör dört yollu vana gibileri başlıcalarıdır.

Bize Hızlıca Ulaşın

Kombi, kaskad, klima veya diğer ısıtma-soğutma cihazlarınızın tamir veya bakım işleri için bize ulaşın.

+90 534 640 80 41

Hemen Arayın
× WhatsApp