• 08.00 - 19.00
Thumb

Başkent Elektromekanik kaskad ve duvar tipi kazan servisi, kaskad sistemlerinizin yüksek güçteki duvar tipi kazanlarınızın uzmanıdır.

Kombi olarak adlandırılsa da ayrıca tecrübe ve bilgi isteyen merkezi sistem veya villalarda büyük binalarda tercih edilen kaskad ısıtma sistemlerinin arıza tespitini arıza onarımını yedek parça değişimi tamiratlarını ve periyodik bakımlarını yapar.

Firmamız ile irtibata geçmeniz üzerine ev, işyeri, site, toplu konut vb. meskenlerinize gelerek sizlere teknik servis hizmet vermekteyiz.

Kaskad Bakımı

Kaskad ve duvar tipi kazanlar su, doğal gaz ve elektrik aksamlarına sahip karmaşık cihazlardır.

Güvenlik, verimlilik, düşük yakıt ve öngörülebilir arızaların önlenmesi için kaskad ve duvar tipi kazanlara her yıl mutlaka bakım yaptırmanız gerekir. Bu bakımların alanında uzman kişilerce yapılması size zamandan ve maddi açıdan tasarruf sağlarken aynı zamanda konfor kazandırır.

Kombilere oranla daha farklı sistem oluşundan dolayı daha çok tecrübe gerektirir. Uzman olmayan sıradan kombi tamircileriyle çalışmak maddi ve manevi kayıplara yol açar.

Kaskad Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Kombi bakımında olduğu gibi kaskad ve duvar tipi kazanların bakımları da yılda bir kez yapılması gerekmektedir. Genellikle yoğun çalışacağı kış öncesi sonbaharda 9. 10. ve 11. aylarda yapılmasını önermekteyiz.

Kışa girmeden yaptıracağınız bakım ile hizmete gelen teknik servisin kış aylarında yoğun olmasından dolayı sonbaharda yaptırmanız daha kaliteli hizmet ve sakin bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

Kaskad Bakımında Yapılması Gerekenler

  • Fan motoru temizliği
  • Brülör temizliği
  • Yanma odası temizliği
  • Dönüş filtresi temizliği
  • Genleşme tankı hava kontrolü ve gerekliyse hava takviyesi yapılması
  • Gaz ayarı
  • Baca gazı analiz cihazı ile yanış kontrolü ve ayarı

vb. işlemler ve kontroller yapılmaktadır.

Kaskad ve Duvar Tipi Kazan Arızası

Kaskad ve duvar tipi cihazların arızalarını mutlaka işin uzmanı olan ve güvenilir teknik servislere yaptırmalısınız. Zira genelde büyük binalarda ve merkezi sistemlerde tercih edilen kaskad ve duvar tipi kazan sistemleri yanlış onarım, uyumsuz yedek parça ve bilinçsiz tamirattan dolayı daha çok arızaya yol açabilir, gereksiz masraflara sebep olurken can ve mal güvenliğinize zarar verebilir.

Siz de kaskad ve duvar tipi kazanlar için alanında uzman ve sertifikalı, bu meslekte hem teori hem de uygulama alanında tecrübeli olan firmamızla irtibata geçerek detaylı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Bize Hızlıca Ulaşın

Kombi, kaskad, klima veya diğer ısıtma-soğutma cihazlarınızın tamir veya bakım işleri için bize ulaşın.

+90 534 640 80 41

Hemen Arayın
× WhatsApp